Jędrkowe Zakole

Jędrkowa Przystań

O nas

Zapraszamy na spływ kajakowy Drawą i innymi rzekami.

Od lat organizujemy w ramach naszych usług:

Spływ kajakowy Drawą, Korytnicą i Regą

Posiadamy doświadczenie w organizacji i w kompleksowej obsłudze spływów kajakowych. Organizujemy nie tylko spływy jednodniowe i weekendowe, ale także wielodniowe i to w każdej formie: rodzinne, firmowe i  okolicznościowe. Każda z tych form może być połączona z ogniskiem, biesiadą grillową, noclegiem, transportem oraz grami i zabawami na wolnym powietrzu.

W zakładce SPŁYWY KAJAKOWE znajdziesz organizowane przez spływy kajakowe DRAWĄ, REGĄ i KORYTNICĄ

Wypoczynek w oparciu o nasze pola namiotowe: Jędrkowe Zakole i Jędrkowa Przystań
 • firma dysponuje dwoma polami namiotowymi położonymi nad samą Drawą, w oparciu o które oferuje noclegi nie tylko pod namiotami, ale także i w domkach-schronach jedynymi takimi formami krótkiego bytowania na całej Drawie. Ich wykorzystanie nie ogranicza się tylko do noclegu, ale użytkowane są także jako miejsca organizacji biesiad i imprez plenerowych połączonych z grillem i ogniskiem, po zakończeniu których można przenocować w nich do rana bez konieczności powrotu wieczorem do domu. Każde z pól namiotowych nadaje się do innej formy wypoczynku:
 • Jędrkowa Przystań/Drawsko Pom. – położone tuż za miastem, ale ze wszystkimi atutami miasta w zasięgu ok. 10 min. marszu
 • Jędrkowe Zakole/Mielenko Dr. – dla miłośników natury, położone w sercu starego lasu otoczone z trzech stron rzeką z dala od wszelkich odgłosów cywilizacji.

Nasze pola namiotowe doskonale nadają się jako bazy wypadowe na spływ kajakowy Drawą i innymi rzekami.

Sprawdź opisy naszych pól namiotowych nad Drawą Jędrkowa Przystań i Jędrkowe Zakol

Biesiady i ogniska w ramach integracyjnych spotkań firmowych, rodzinnych i okolicznościowych

Posiadamy własne zaplecze do organizacji biesiad i ognisk w plenerze: grille, rozkładane automatycznie namioty, ławy i stoły barowe, izotermę do transportu posiłków, całą gamę termosów, bemarów i termo portów. Ponadto dysponujemy obiektami do organizacji takich imprez na własnych polach namiotowych w postaci specjalnie do tego celu przygotowanej części biwakowo biesiadnej o pojemności 100 osób oraz domków/schronów o pojemności 20 i 30 osób na imprezy pod dachem oraz kilka miejsc ogniskowych ze stołami i wiatami na kilkadziesiąt osób. Posiadamy własną bazę biwakowo-biesiadną, gdzie organizowany przez nas spływ kajakowy Drawą możemy zakończyć biesiadą lub obiadem.

Więcej na ten temat znajdziesz w zakładce FIRMOWE, KAWALERSKIE itp

Usługi transportowe na potrzeby naszych klientów w ramach usług turystycznych

Firma posiada 4 mikrobusy (o pojemności do 8 osób każdy) do transportu osób w ramach świadczonych usług oraz 5 przyczep kajakowych, dzięki czemu może obsługiwać jednocześnie duże grupy bez konieczności transportu wahadłowego, czy też obsługiwać w tym samym terminie kilka mniejszych grup na różnych kierunkach

Ceny usług transportu znajdziesz w zakładce CENNIK

Picture of a white van
Od niedawna poszerzyliśmy nasze usługi o możliwość krótkotrwałego bytowania w domkach-schronach

Jedyna taka usługa na Drawie, Redze i Korytnicy, gdzie można się schronić przed deszczem i chłodem oraz przenocować w warunkach o wiele lepszych niż pod namiotem za niewiele wyższą cenę. Idealne miejsce na schronienie i przeczekanie niekorzystnych warunków (deszcze i burze) zwłaszcza gdy wszystko zamoknie w kajaku. Ponadto w połączeniu z bazą biwakowo-biesiadną wydzieloną tylko dla jednej wynajmującej obiekt grupy, wyposażoną w wielką wiatę z wewnętrznym paleniskiem o pojemności do 100 osób, stanowią idealne miejsce do organizacji imprez:

 • klasowych na zakończenie roku
 • okolicznościowych: osiemnastki, trzydziestki, czterdziestki
 • kawalerskie, panieńskie, pępkowe
 • firmowe spotkania integracyjne
 • spływy z ogniskiem i biesiadą

Więcej opisów na temat noclegów w schronisku w zakładce DOMKI

W wypożyczalni oferujemy państwu kajaki typu:
Kajaki dwuosobowe Sprinter II
 • (charakterystyka: materiał – polietylen, długość 4,14m, szerokość 0,78cm, głębokość 0,37m, wyporność 260kg, waga 35kg, długość kokpitu 1,98m, szerokość kokpitu 0,50m, ilość siedzisk-2, dwa uchwyty transportowe, podnóżki, pojemniki na napoje w siedziskach, rozkładane siedziska, gumowy mapnik na przednim kokpicie, nakładka antyzdzieraniowa na rufie, korek do spuszczania wody).
Kajaki jednoosobowe typu: Robson Balboa
 • (charakterystyka: materiał – polietylen, długość 2,9m, szerokość 0,76cm, waga 22kg, pojemność 340 l., długość kokpitu 0,9m, szerokość kokpitu 0,50m, ilość siedzisk-1, dwa uchwyty transportowe, podnóżki, pojemniki na napój w siedzisku, rozkładane siedzisko, gumowy mapnik na przednim kokpicie, nakładka antyzdzieraniowa na rufie, korek do spuszczania wody na dziobie)
Kajaki jednoosobowe typu: Winner:

charakterystyka: materiał – polietylen, długość 2,8m, szerokość 0,8cm, waga 22kg, pojemność 320 l., długość kokpitu 0,9m, szerokość kokpitu 0,50m, ilość siedzisk-1, dwa uchwyty transportowe, podnóżki, pojemniki na napój w siedzisku, rozkładane siedzisko, gumowy mapnik na przednim kokpicie, nakładka antyzdzieraniowa na rufie, korek do spuszczania wody na dziobie)

Dlaczego warto wybrać usługi Jędrkowego Zakola:
 1. Po każdym spływie wszyscy uczestnicy spływu otrzymują karty rabatowe uprawniające do zniżki na następne spływy dla całej grupy (jedna karta rabatowa zamawiającego wystarczy na całą grupę)
 2. Każdorazowo uczestnicy spływu otrzymają gratis materiały o turystycznych zasobach regionu (wystarczy tylko zgłosić taką potrzebę), tj:
 • przewodniki turystyki kajakowej, rowerowej i pieszej,
 • informatory o miejscach wartych zobaczenia w regionie.
 • Mapki szlaków
 • Informatory o bazach noclegowych
 • Przewodniki wędkarskie itp.
 1. Praktycznie w środku Górnej Drawy (tj. ok 30km szlaku) firma posiada własne dwa pola namiotowe wzdłuż trasy spływu (przy samej Drawie: w Drawsku Pom. i w Mielenku Dr.), gdzie w ramach spływu wszystkie grupy wynajmujące kajaki z Jędrkowego Zakola mogą:
 • Zrobić sobie bezpłatnie postój na przerwę/odpoczynek i krótkie ognisko po zakończeniu spływu.
 • Zrobić przerwę obiadową w połowie trasy spływu
 • Zakończyć spływ imprezą, posiłkiem i grillem (osobny załącznik)
 • Schronić się w trakcie spływu w przypadku nagłego załamania pogody
 • Wykorzystać miejsce jako bazę wypadową w ramach tzw. „spływu gwiaździstego”
  – tzn. codziennie inna trasa spływu z powrotem na noc do bazy noclegowej.
 1. Na polach namiotowych w Drawsku Pom. firma posiada:
 • Trzy domki-schrony które można wynająć na pobyt w trakcie spływu lub zrobić w nich imprezę z noclegiem po zakończeniu spływu (pojemność każdego domku do 20 osób)
 • Dużą wiatę z wewnętrznym paleniskiem i umieszczonym nad nim grillem oraz opuszczanymi połami i miejscem do tańczenia na imprezy o pojemności do 100 osób pod dachem, nawet przy niskich temperaturach
 • Dwa niezależne miejsca ogniskowe (I – na 100, II – na 60 osób)
 1. Firma posiada 4 busy którymi może w przypadku dużych grup jednocześnie przewieźć cała grupę (nawet do 31 osób jednorazowo) na spływ bez konieczności czekania na kolejny transport wahadłowy.
 2. Przy polach namiotowych bezpłatny parking gdzie można zostawić pojazdy na czas spływu.
 3. Dla stałych klientów korzystne rabaty i bardzo niskie ceny:
 • Rabat 20% na wynajęcie miejsca ogniskowego na polach namiotowych firmy Jędrkowe Zakole w tym również wiaty biesiadnej o pojemności do 100 osób
  (200zł – normalna stawka 250zł)
 • Rabat 20% na pobyt pod namiotem na polach namiotowych firmy Jędrkowe Zakole (8zł/osoba – normalna stawka 10zł)
 • Rabat 15% na wynajęcie domku-schronu na polach namiotowych firmy Jędrkowe Zakole (300zł/doba – normalna stawka 350zł)
 • Spływy weekendowe to koszt 30zł/dobę za kajak (normalna stawka 35zł/doba)
 • Spływy wielodniowe powyżej 5 dni – koszt wynajęcia kajaka TYLKO 20zł/doba
 1. Firma dysponuje własnym sprzętem i infrastrukturą do zabezpieczania posiłków i ognisk.
 2. Firma nie jest płatnikiem VAT, dlatego przeważnie ceny będą niższe niż u konkurencji.
 3. Firma posiada dwa pola namiotowe po środku Górnej Drawy, gdzie położone są najciekawsze i najczęściej wybierane na spływy odcinki Drawy na tym terenie, zatem i koszt transportu (tylko 2zł/km brutto) ze względu na krótsze trasy przewozu będzie raczej niższy.
Skoro wiesz już o nas wszystko pozostaje tylko zajrzeć do zakładki PLANOWANIE SPŁYWU i rozpocząć przygotowania.